Хоче домовитись про транзит: Путін обіцяє Україні значне зниження ціни на газ

Також президент РФ закликав до обнуління судових претензій між "Газпромом" і "Нафтогазом України", пов’язаних з врегулюванням проблеми боргу та підписанням контрактів на транзит і поставку газу.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова до переговорів по транзиту газу, а також про постачання в Україну газу за значно зниженими цінами. Про це він сказав в ході прес-конференції за підсумками зустрічі з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ. Об этом сообщает bombi-no.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Ми готові до конструктивної роботи і з прокачування газу через Україну, і щодо поставок газу в Україну. Причому зі значним зниженням ціни — на відміну від тієї, по якій споживачі російського газу отримують в Україні сьогодні", — цитує Путіна Інтерфакс.

Також Путін закликав до обнуління судових претензій між "Газпромом" і "Нафтогазом України", пов’язаних з врегулюванням проблеми боргу та підписанням контрактів на транзит і поставку газу. Він назвав "абсурдними" претензії Антимонопольного комітету України до "Газпрому" на $ 7 млрд.
Говорячи про черговий раунд консультацій щодо газу, який відбувся днями в Брюсселі, Путін згадав про оцінку, яку дали деякі чиновники Єврокомісії. "Ми знаємо оцінки деяких чиновників Євросоюзу, Єврокомісії з приводу того, як пройшли ці переговори. Наші оцінки розходяться. Ми вважаємо, що вони були конструктивними, причому з усіх сторін", — повідомив він.
Нагадаємо, з 1 січня 2020 року спливає 10-річний транзитний контракт між НАК "Нафтогаз України" і російським "Газпромом". В "Нафтогазі" скептично налаштовані з приводу його підписання, виконавчий директор групи Юрій Вітренко заявив, що варто готуватися до припинення транзиту газу з 2020 року.


Джерело статті: “https://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/khoche-domovytys-pro-tranzyt-putin-obitsiaie-ukraini-znachne-znyzhennia-tsiny-na-haz-301485.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя