ОБСЄ визнала захоплених Росією українських моряків військовополоненими


У Парламентській асамблеї ОБСЄ визнали захоплених Росією в Керченській протоці українських моряків військовополоненими

Про це йдеться у резолюції, ухваленій ПА ОБСЄ на щорічній сесії у Люксембурзі. Об этом сообщает agregator.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Парламентська асамблея ОБСЄ знову заявляє про свою повну повагу суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, які охоплюють Автономну Республіку Крим, місто Севастополь та морські райони", — йдеться в документі.

У резолюції зазначено, що ПА ОБСЄ "засуджує неспровокований акт збройної агресії і невиправдане невідповідне застосування військової сили з боку Російської Федерації проти українських суден і членів їхніх екіпажів у нейтральних міжнародних водах Чорного моря поблизу Керченської протоки 25 листопада 2018 року".

Парламентська асамблея "рекомендує чинному голові ОБСЄ, інституціям ОБСЄ та державам-учасникам докладати всіх зусиль і використати всі наявні інструменти для забезпечення невідкладного і беззастережного звільнення українських військовополонених, утримуваних в ув’язненні Російською Федерацією, і захоплених суден", — зазначається у резолюції.

Також Асамблея наполегливо закликає РФ надавати українським військовополоненим, доки вони не будуть звільнені, необхідну медичну, юридичну та консульську допомогу згідно з відповідними положеннями міжнародного гуманітарного права, включаючи Женевські конвенції.

Парламентарії ОБСЄ настійно закликають РФ забезпечити свободу проходження через Азовське море і Керченську протоку відповідно до норм міжнародного права, зокрема положень Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права 1982 року.

Також в ПА ОБСЄ підтримують надання необхідних ресурсів для підвищення потенціалу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, зокрема за рахунок використання обладнання технічного спостереження, безпілотних літальних апаратів і супутникових зображень, зі спостереження за ситуацією в Азовському морі і Керченській протоці.

Крім цього, декларація включає резолюцію про мілітаризацію Росією Криму, Чорного і Азовського морів, а також засуджується "Північний потік-2" та "Турецький потік" як потенційні важелі політичного і економічного тиску.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/07/09/obsye_vyznala_zakhoplenykh_rosiyeyu_ukrayinskykh_moryakiv_viyskovopolonenymy”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя